Centralne dni obchodów roku bł. s. Alicji Kotowskiej CR.

Bogate dni (4-6.10.2019 r.) na długą zapiszą się w naszej pamięci. W piątek po wspólnej Eucharystii uczestniczyliśmy w przedstawieniu o bł. s. Alicji przygotowanym przez dzieci z przedszkola Sióstr Zmartwychwstanek.

Następnie dla zaproszonych gości odbyły się warsztaty dziennikarskie, plastyczne i wspólne odkrywanie życia s. Alicji w pokojach escape room.

Po obiedzie młodzież z Brus udała się na podchody, odwiedzając tym samym ważniejsze miejsca w naszym mieście związane z s. Alicją.
O godz. 20.00 na mieszkańców Wejherowa i zaproszonych gości czekał jeszcze jeden punkt: teatr uliczny. Przestawienie z elementami tańca z ogniem przybliżyło wszystkim jeszcze bliżej życie bł. Alicji. W teatrze skupia się młodzież działająca przy parafii franciszkańskiej wraz z s. Olgą.

W sobotę uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem ks. Bp. Zbigniewa Zielińskiego, Słowo Boże wygłosił dla nas ks. Bp Wiesław Śpiewak CR.  Po Mszy zostało nadane imię bł. s. Alicji Kotowskiej 13 Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej spotykającej się co sobotę w murach naszej szkoły, a gromadzącej w swoich zastępach młodzież z całego Wejherowa. Następnie mogliśmy posłuchać Oratorium „Requiem Piaśnickie”, po którym w salce parafialnej czekał na wszystkich tort jubileuszowy.

Zaproszeni goście udali się do szkoły na przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy VIb  i II oraz na pokaz tańca kaszubskiego. Po przedstawieniu wysłuchaliśmy 4 wykładów : p. mgr Elżbiety Grot, ks. prał. Daniela Nowaka, o. prof. Adamy Sikora OFM oraz s. mgr Teresy M. Kreft CR. Po zakończeniu sympozjum otwarta dla zwiedzających została nowo utworzona Izba Pamięci, która znajduje się w murach naszej szkoły.

W niedzielę w gronie rodziny udaliśmy się kto tylko mógł na Mszę Św. pod przewodnictwem ks. abp Sławoja Leszka Głódzia do Piaśnicy.

Podczas każdego z tych dni dzielnie reprezentował naszą szkołę sztandar. Wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom serdecznie dziękujemy!