DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień bezpiecznego Internetu 2020 obchodzimy 11 lutego. W tym roku akcji towarzyszy hasło “Działajmy razem”. Święto powstało z myślą o promowaniu bezpiecznego korzystania z sieci przez najmłodszych oraz ma na celu pogłębienie wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa. To doskonały czas, aby przypomnieć o najczęstszych zagrożeniach w sieci oraz tym jak się można przed nimi bronić, dlatego nasza szkoła również przyłączyła się do akcji promowania bezpiecznych zachowań podczas surfowania w sieci. Uczniowie na lekcjach informatyki już od tygodnia zapoznają się z hasłami takimi jak haker, nick, netykieta, poznali jak przeciwdziałać hejtowaniu w oparciu o program Fundacji Orange i Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Partnerami tegorocznej edycji są: Facebook Polska oraz Google Polska. Patronatem honorowym akcję objęło: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Komendę Główną Policji.