Mądrzy Cyfrowo – bezpieczne i świadome korzystanie z sieci.

Kolejny cyfrowy projekt, dotyczący bezpieczeństwa w sieci realizowany będzie w naszej szkole. Zajęcia poprowadzi Emisariusz Bezpiecznego Internetu p. Renata Kaźmierczak. Projekt będzie trwał do listopada 2019 r. MĄDRZY CYFROWI to pierwszy w Polsce program łączący edukację moralną i rozwijanie postaw prospołecznych nastolatków z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych.

W programie MC wzięło już udział 2000 uczniów i ponad 150 placówek z całego kraju.

Projekt realizowany jest przez Fundację “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google.org

Podczas zajęć warsztatowych młodzież zostanie wprowadzona w świat wartości, takich jak: szacunek, uczciwość, mądrość oraz odwaga cywilna. Uczniowie w kreatywny sposób będą poznawać wartości, dyskutować o nich, a także uczyć się podczas ćwiczeń praktycznych ich rozpoznawania i nazywania, tak by w codziennym życiu umiejętnie je okazywać i nimi się kierować. Jednocześnie podczas zajęć ich uczestnicy będą rozwijać umiejętności cyfrowe.

więcej informacji  - tutaj