Wielkie Szkolne Kolędowanie 2019

     

Do Ciebie Kolęduje Moje Serce, Panie!

10 stycznia 2019r. klasy IV – VIII naszej szkoły przygotowały wspólne kolędowanie dla rodziców i nauczycieli. Bardzo bogate spotkanie rozpoczęło się od występu kółka teatralnego, które przypomniało wszystkim co i Kto jest najważniejszy w święta. Że to rodzina, czas spędzony razem, a nade wszystko Dziecię, które przychodzi na świat. Następnie każda klasa zaśpiewała jedną kolędę, w między czasie śpiewania, tworzyła się żywa szopka. Był Nowonarodzony, Józef i Maryja, gwiazdki wskazujące drogę i anioły, pasterze oraz trzej królowie. Kolejnym punktem programu były piosenki wykonane przez uczniów klas V w języku angielskim. Pomiędzy występowały też instrumentalistki. Mogliśmy usłyszeć piosenkę świąteczną na klarnecie, wiolonczeli i keyboardzie, na którym zagrała nasza najmłodsza uczennica z kl. 0. W dalszej części wystąpiły dzieci, przedstawiające światłocień z kolędami w języku niemieckim. Zakończeniem było rozdanie prezentów rodzicom, które dzieci wcześniej przygotowywały na warsztatach plastycznych.