ZAŚLUBINY POLSKI Z MORZEM

W poniedziałek, 10 lutego 2020 r. uczniowie klasy VII wraz z nauczycielami  uczestniczyli w centralnych obchodach 100 – lecia Zaślubin Polski z Morzem w Pucku. O godz. 10.15 na rynku nastąpiło odsłonięcie przez Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę tablicy Antoniego Miotka - związanego z Puckiem działacza niepodległościowego. Następnie została sprawowana dziękczynna Msza Św. w kościele pw. Św. Piotra i Pawła, w którym przed 100 laty generał Józef Haller również uczestniczył w Eucharystii, służąc jako ministrant. Kolejna część uroczystości odbyła się w porcie rybackim, gdzie nastąpił akt odnowienia Zaślubin Polski z Morzem, po którym z armatni oddano salut honorowy poprzez 12 wystrzałów. Kolejnym punktem programu było złożenie ze śmigłowca jubileuszowego wieńca na wody Zatoki Puckiej.